دیجی کالا مهر

 دیجی کالا مهر

 مسئولیت اجتماعی چیست و چرا افراد و سازمان‌ها باید مسئولیت اجتماعی قبول کنند؟

   مسئولیت اجتماعی در لغت به معنای تعهد و توجه به تاثیراتی است که هر فرد یا سازمان در جامعه بر اطرافیان خود دارد. این تعهد موارد گوناگونی را شامل می‌شود. مهم‌ترین آن‌ها احترام و حفظ حقوق دیگران، حفظ محیط زیست، شفافیت و عدالت اجتماعی، انجام صحیح وظایف و تعهدات اجتماعی، حمایت از ضعف‌ها و ناتوانی‌ها، و تعامل مسئولانه با افراد و سازمان‌های مختلف می‌باشد. انجام این مسئولیت‌ها منجر به رشد و توسعه سالم جامعه و جلوگیری از بروز مشکلات اجتماعی می‌شود.

   نقش سازمان‌ها در این میان فوق‌العاده حیاتی است. سازمان‌ها باید مسئولیت اجتماعی را قبول کنند زیرا تأثیر به‌سزایی در جامعه دارند. به‌طور کلی، از دلایل مهم اهمیت مسئولیت اجتماعی سازمانی برای سازمان‌ها می‌توان به مواردی نظیر حفظ و توسعه مشتریان، افزایش وجهه عمومی سازمان، بهبود روابط عمومی و جلوگیری از مراودات منفی، جذب و نگهداری نیروی کار ماهر و توسعه سازمان در درازمدت اشاره کرد.

 دیجی کالا مهر

 دیجی کالا مهر

   نکته بسیار مهم این است که مسئولیت اجتماعی باید آگاهانه و با توجه به شرایط و نیازهای محیطی و اجتماعی مربوطه انجام شود، زیرا در غیر این صورت ممکن است به صورت مصنوعی و بدون تأثیر واقعی انجام شود.

 معرفی دیجی‌کالا مهر

   دیجی‌کالا بزرگترین پلتفرم آنلاین فروش کالا در ایران بوده که بالای 80 درصد سهم بازار آنلاین ایران را در اختیار دارد. دیجی‌کالا مهر، پروژه مسئولیت اجتماعی دیجی‌کالا بوده و کمک می‌کند تا کاربران بتوانند به سهولت خرید آنلاین، کالاهای مطلوب و مورد نظر خودشان را بدون واسطه و با شناخت درست و مستقیم به کسانی که قصد حمایت از آن‌ها را دارند اهدا کنند. به‌طور خلاصه، دیجی‌کالا مهر یک پلتفرم آنلاین واسط بین مردم و مؤسسات معتبر خیریه است. این طرح با همکاری موسسه آگاپه ایجاد شده است. آگاپه ستادی مردم‌نهاد است که تلاش در ارتقای خیریه‌ها و شفاف‌سازی هرچه بیشتر دارد و در این پروژه، کمک می‌کند تا خیریه‌های معتبر به عضویت دیجی‌کالا مهر درآمده و بستر اعتمادسازی و جلوگیری از هرگونه سواستفاده احتمالی فراهم گردد.

 موسسات خیریه چگونه می‌توانند وارد این طرح شوند؟

   موسسات خیریه، انجمن‌ها و کلیه سازمان‌های مردم‌نهاد که مجوز فعالیت رسمی دارند با این شرط که اعتبارسنجی شوند و نمره قابل قبولی از شفافیت مالی بگیرند می‌توانند از طریق ستاد آگاپه به این طرح بپیوندند و علاوه بر دریافت پنل کاربری جهت استفاده از طرح دیجی‌کالا مهر از امکانات متعدد دیگری نظیر کارت نیکوکاری، معرفی مددجو، کمپین، ارزیابی‌ها، آشنایی با موسسات همسو، رزرو سالن و ... نیز استفاده نمایند. 

  چگونه در دیجی‌کالا مهر، کمک‌رسان باشیم؟

   تاکنون (15 اسفند 1402) بالای 15 هزار نفر مبلغی به ارزش بیش از 7 ملیارد تومان از طریق این طرح به 69 موسسه خیریه معتبر و بدون پرداخت هیچگونه هزینه اضافی به واسط کمک‌رسانی کرده‌اند. عمده کمک‌ها به این خیریه‌ها در راستای حمایت از تحصیل کودکان بازمانده از تحصیل، حمایت از کودکان مبتلا به سرطان، آموزش و مهارت‌آموزی کودکان کار، حمایت از زنان و کودکان بدسرپرست، مدرسه‌سازی، حمایت از کارتن‌خواب‌ها، کاهش آسیب‌های اجتماعی بانوان، حمایت از توان‌یابان و ... در سراسر کشور بوده است.

   برای سهولت در انتخاب خیریه‌ها نیز می‌توانید از طبقه‌بندی‌های صورت‌گرفته در سایت استفاده کنید و با هر خیریه و حوزه تخصصی فعالیتش بیشتر آشنا شوید. فرآیند کمک داوطلبانه در این طرح بسیار ساده است. هر مؤسسه حداقل میزان کمک و نوع و تعداد کالاهای درخواستی خود را مشخص کرده است. شما می‌توانید با ورود به صفحه دیجی‌کالا مهر و انتخاب خیریه مورد نظر و سفارش کالا از بستر سایت دیجی‌کالا اقدام به حمایت از آن خیریه کنید. دیجی‌کالا سفارشات شما را بدون دریافت هزینه و با ارسال رایگان به دست آن خیریه می‌رساند.